Balat adından söz ettirmeye devam edecek

Başkan Burada karavanıyla Balat Mahallesi’ne giden Başkan Mustafa Bozbey, “Hayata geçireceğimiz projelerle Balat, adından fazlasıyla söz ettirmeye devam edecek” dedi.

Balat adından söz ettirmeye devam edecek
  • 30 Ocak 2018, Salı 9:05

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 2015 yılından bu yana “Başkan Burada” karavanıyla mahalleleri ziyaret ederek sorunları yerinde incelemeye, vatandaşlarla kendi mahallelerinde bir araya gelmeye devam ediyor. Karavanın bu haftaki durağı, Balat Mahallesi oldu. Balat Mahalle Muhtarı Ersin Yetik ile karavandaki makamında görüşen Başkan Mustafa Bozbey, Balat’ın, yapılacak projelerle birlikte adından fazlasıyla söz ettirmeye devam edeceğini ifade etti. Kentin hızla gelişen ve nüfus artışının olduğu mahallelerinden birinin de Balat Mahallesi olduğunu belirten Başkan Mustafa Bozbey, “Burada, insanların mutlu, huzurlu bir şekilde olanak sağlayacak projeler hedefliyoruz” dedi. Balat Mahallesi’nin konum olarak da önemli bir noktada olduğunu ifade eden Bozbey, şöyle devam etti: “Hem demiryolu, hem otoban hem de deniz yoluna yakın olması, Balat’ın talep gören bir bölge olmasını sağlıyor. Bölgede yaşayanların, huzurlu, mutlu ve keyif alarak yaşamalarını öngörüyoruz. Hayata geçireceğimiz projelerle birlikte Balat Mahallesi, adından fazlasıyla söz ettirmeye devam edecek.”

 

Balat Mahallesi’nin öncelikli sorunları arasında otopark ve ulaşım konusu olduğunu söyleyen Başkan Bozbey, yoğunluğun olduğu bölgelerde yapılacak olan projelerin altına otopark yaparak, bu sorunu ortadan kaldırmayı planladıklarını söyledi. Başkan Bozbey, “Buradaki yapıları değerlendirdiğimizde, çoğunun otoparkı var. Ancak bundan sonra yapılacak olan yapılarda otopark konusunu daha ciddi şekilde gündeme getirebiliriz. Bir daireye iki otopark yaparak, bu soruna çözüm bulmuş olacağız” dedi.

 

Yapılacak olan spor alanları ve kentsel düzenlemelerle Balat Mahallesi’nin, yaşanılabilirliğiyle hem Nilüfer’in hem de Bursa’nın örnek mahallesi olmaya devam edeceğini belirten Bozbey, “Herkesin gülümseyeceği bir ortamı, hep beraber gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı. Balat Mahalle Komitesi de Başkan Mustafa Bozbey’i karavandaki makamında ziyaret etti. Komite üyeleri, hizmetlerinden dolayı Başkan Mustafa Bozbey’e plaket vererek teşekkür etti.

 

BALAT TAKSİ DURAĞI MODERN YÜZÜNE KAVUŞU

 

Başkan Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Lütfü Günenç ve Muhtar Ersin Yetik ile birlikte, Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan ve tek tip taksi durağı uygulamasıyla modern yüzüne kavuşan Balat Taksi Durağı’nın açılışını da gerçekleştirdi. Gün boyu çalışmalarını Balat Mahallesi’nde gerçekleştiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisinden randevu talep eden vatandaşlarla da burada görüştü.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık