MUSTAFA DESTECİ

MUSTAFA DESTECİ

Ailesi Oğuzların, Kayı Boyu'nun Kılıç aşireti mensubudur. Büyük dedesi Hafız Osman Efendi 14 yıl İstanbul Fatih Külliyesinde almış olduğu eğitim sonrası uzun yıllar burada müderrislik yaptı.

Ailesi Oğuzların, Kayı Boyu'nun Kılıç aşireti mensubudur. Büyük dedesi Hafız Osman Efendi 14 yıl İstanbul Fatih Külliyesinde almış olduğu eğitim sonrası uzun yıllar burada müderrislik yaptı. 
 

Mustafa DESTİCİ 1966 Eskişehir doğumludur. Lise tahsilini Ankara Merkez İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi ilahiyat Fakültesinden mezun olan Mustafa DESTİCİ, 1993 yılına kadar öğretmenlik yaptı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde Felsefe Tarihi okudu ve bu süre içerisinde felsefe tarihi üzerine yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Araştırma Görevlisi oldu ve 2000 yılına kadar Gazi Üniversitesi Felsefe Bölümünde Akademisyen olarak görev yaptı. 2000 yılında Tarım Bakanlığı’na geçti ve 2007 yılına kadar burada "eğitimci" olarak çalıştı. Bu süreçte "Türk Milli Eğitim Sistemi”, “Gıda ve Tarım" konularında bilimsel çalışmalar yaptı.
 

Gençlik Kültür Sanat Ocakları Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı, Bizim Ocak (Ülkü Ocakları), Nizamı Alem Ocakları ve Alperen Ocaklarında aktif görevlerde bulundu. Bu dönemde önce Bizim Ocak, daha sonra Nizamı Alem, Alperen Dergisi ve Gündüz Gazetesinde yazılar yazdı.
 

Mustafa DESTİCİ, 15 Nisan 2007de yapılan 2. Olağanüstü Büyük Kurultay'da Rahmetli Genel Başkanımız Şehit Muhsin YAZICIOĞLU'nun isteği ile 17 yıllık memuriyet görevinden istifa ederek Büyük Birlik Partisi'ne katıldı ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçilerek Genel Başkan Yardımcısı oldu. Merhum liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU'nun şehadetinden sonra 24 Mayıs 2009'da yapılan son olağanüstü büyük kurultayda tekrar MKYK üyeliğine seçilerek BBP Genel Sekreteri oldu.
 

Mustafa DESTİCİ 03 Temmuz 2011 yılında 4. Olağanüstü Kurultayda Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığına seçildi.
 

Lise yıllarında güreş sporu yapan Destici, üniversite yıllarında ise Ankara AYAŞ Spor başta olmak üzere 1 ve 2. amatör kümede futbol oynadı. Uzun yıllardır Etlik/ Keçiören’de ikamet etmekte olan Mustafa DESTİCİ evli ve 3 çocuk babası olup, ingilizce ve arapça bilmektedir.

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık