Fikret Reyhan Sarı Sıcak filmini anlattı

Sarı Sıcak filmiyle uluslararası alanda ödül kazanan yönetmen Fikret Reyhan, Bursalı sinema tutkunlarıyla Konak Kültürevi’nde bir araya geldi.

Fikret Reyhan Sarı Sıcak filmini anlattı
  • 29 Ocak 2018, Pazartesi 18:16

Nilüfer Belediyesi, düzenlediği sinema gösterimlerinde sanatseverleri filmlerin yönetmenleri ile de buluşturuyor. Bu etkinlikler kapsamında, üretim ilişkilerinin değişmesi ile birlikte sermayenin de el değiştirmesini ve bu değişimden etkilenen insanların hikâyelerini anlatan Sarı Sıcak isimli filmin gösterimi yapıldı. Konak Kültürevi’nde yapılan gösterimin ardından Sarı Sıcak filminin yönetmeni Fikret Reyhan, düzenlenen söyleşide sinema tutkunları ile bir araya geldi. Filmin tüm süreçlerini anlatan Reyhan, izleyicilerin sorularını da yanıtladı. Yönetmen Fikret Reyhan, filmde gerçek bir dünya hissini yaratmaya çalıştıklarını belirtti. İzleyicinin ‘Yaşar Kemal’in Sarı Sıcak romanından esinlendiniz mi?’ sorusuna Reyhan, “Sarı Sıcak, Çukurova’da kullanılan bir deyim. Yaşar Kemal ile birlikte daha tanınır hale geldi. O coğrafyada yaşadığım için ve bu deyim yaygın olarak kullanıldığı için bu adı kullanmak istedim ama Yaşar Kemal’in kitabıyla aynı adı taşıyor olması benim için büyük bir gurur” dedi.

Söyleşinin ardından Nilüfer Belediyesi Koordinatörü Dr. Sibel Özer, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına yönetmen Fikret Reyhan’a çiçek vererek söyleşiye katıldığı için teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık