Yıldırımlı Kadınlar Sanata Katkı Sağlıyor

Kadınlara ve gençlere verdiği kurslar ile ekonomiye ve istihdama katkıda bulunan Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK), kursiyerlerine eserlerini sergileme fırsatı sağlamaya devam ediyor.

Yıldırımlı Kadınlar Sanata Katkı Sağlıyor
  • 02 Mayıs 2018, Çarşamba 0:00

Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen Osmanlı Tuğraları konulu filografi sergisinin açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Celal Elmas, YIL-MEK filografi kursiyerleri ile ilçe sakinleri katıldı. Yıldırım Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren YIL-MEK ve Yıldırım Halk Eğitim Merkezi ile Yıldırım Kaymakamlığı işbirliğiyle düzenlenen filografi kursunda eğitim gören 45 kursiyer, Özlem Akçetin eğitmenliğinde aldıkları eğitim sonrasında filografi sanatıyla harmanladıkları Osmangazi, Orhangazi, Yıldırım Bayezid, Kanuni Sultan Süleyman ve Sultan Abdülhamid gibi 35 Osmanlı padişahının tuğrasını ve Alparslan, Fatih Sultan Mehmet ile 2. Beyazıt’ın portrelerini sergileme imkanı buldu. Sergiyi gezen Başkan İsmail Hakkı Edebali, birbirinden güzel sanat eserlerini ortaya çıkaran kursiyerleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

‘KADINLARIMIZA İMKAN VERMELİYİZ’

Yıldırım Meslek Edindirme Kursları’nda filografi öğrencilerinin hazırladığı çok güzel bir çalışmayı inceleme fırsatı bulduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Osmanlıdaki tuğralar, sultanların fotoğraflarının filografi sanatıyla ortaya konması gerçekten de ne kadar büyük bir tarihe, ne kadar değerli bir geçmişe sahip olduğumuzu, bu değerlerimizi sanat alanıyla da geleceğe taşıma adına kursiyerlerimizin yapmış olduğu çok güzel bir çalışmaya tanıklık ettik. Filografi sanatı çok önemli bir sanat. Burada bizim en çok etkilendiğimiz bir yıllık bir süre içerisinde bu kursa yeni başlayanların çok güzel eserleri ortaya çıkarması. Demek ki sanat kabiliyeti insanlara özellikle kadınlarımıza imkan verildiğinde çok muhteşem ürünler ortaya çıkarabiliyorlar. Gerçekten gurur duyduk onlarla. Yıldırımlı kadınların sanata, kültüre yapmış oldukları katkı çok kıymetlidir. Bu çalışmaları incelediğimizde çok daha güzel şeyler çıkacağının da müjdesini almış olduk. Çünkü sınırları zorlayarak, farklı bakış açıları ile emek harcayarak bir tasarım ortaya koymak çaba ister. Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarındaki kadınlarımızın bunu çok iyi yaptıklarına bugün şahit olduk. Kendi tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi farklı pencereden anlatan kursiyerlerimiz ile gurur duydum” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık