İstanbul eserleri Nilüfer’de sergilendi

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sanatçı Serap Yiğit’in açtığı, ’17. ve 18. Yüzyılda Mimar Sinan ve Öğrencilerinin İstanbul Eserleri’ adlı kişisel sergisini ziyaret ederek çalışmaları yakından inceledi.

İstanbul eserleri Nilüfer’de sergilendi
  • 07 Şubat 2018, Çarşamba 8:58

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi tarihi geleceğe taşıyacak önemli bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Ressam Serap Yiğit, Bursa’daki ilk kişisel sergisini Nilüfer’de sanatseverlerle buluşturdu. İstanbul’da günümüzde var olan tarihi yapıtların restore edilmeden önceki görünümlerini kömür ve soft pastel çalışmayla eserlerine yansıtan Yiğit, amacının geçmişe saygı olduğunu vurguladı. Asıl branşının yağlı boya ve hat eserleri olduğunu ifade eden Yiğit, ünlü Rus Ressam Igor Kazarin’in öğrencisi İsmet Çabuk’dan özel eğitim aldığını belirtti.  Sergide, Kız Kulesi, Ayasofya, İstanbul Üniversitesi, Galata Köprüsü başta olmak üzere 30 eserin özel çalışmaları sanatseverlerle buluştu.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ile birlikte Serap Yiğit’in sergisini ziyaret etti. Çalışmaları yakında inceleyen Başkan Bozbey, çok etkilendiğini söyleyerek Yiğit’i kutladı. Ülkenin kalkınmasında sanatçı ve sporcunun büyük katkısı olduğunu ifade eden Bozbey, kurum olarak sanata destek vermeye devam edeceklerini belirtti. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık