Aktaş´tan öğrencilere ´altın değerinde´ nasihatler

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü içerisinde yer alan KYK Emir Sultan Erkek Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

Aktaş´tan öğrencilere ´altın değerinde´ nasihatler
  • 25 Mart 2018, Pazar 9:49

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Ziyaretinde öğrencilere tecrübelerini aktaran Başkan Aktaş, üniversite yıllarının büyük avantaj olduğunu belirterek, gençlere bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü içerisinde yer alan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Emir Sultan Erkek Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. KYK Bursa İl Müdürü Hüseyin Uysal, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ve yurt yetkililerinin de yer aldığı ziyarette; Başkan Aktaş, öğrencilerle birlikte yemek yedikten sonra sohbet etti.

“Sosyal faaliyetlerde mutlaka yer alın”

Üniversite yıllarından hatıralarını öğrencilerle paylaşan Başkan Aktaş, yaklaşık 1100 öğrencinin kaldığı yurtta gençlere önemli nasihatlerde bulundu. Farklı ülkelerden ve Türkiye’nin değişik şehirlerinden gelen, yaklaşık 76 bin öğrencinin Uludağ Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü vurgulayan Başkan Aktaş, hayata dair tecrübelerini samimi ortamda gençlere aktardı. Öğrencilerin ve yetkililerin yurda yönelik bazı ihtiyaçları da kendisine aktardığını ifade eden Aktaş, “Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Ziyaretimizle devletimizin gücünü bir kez daha gördük. Üniversite okuduğumuz yıllara göre çok daha iyi imkanlarla karşılaştık. Zaman içerisinde diğer yurtlarımıza da ziyaretlerimiz olacak” dedi.

Üniversite mezuniyetinin önemli olduğunu ancak bu yılları değerlendirmek gerektiğini aktaran Aktaş, “Yabancı dil konusunu muhakkak halletmek gerekiyor. Eğitim aldığınız konularda kendinizi yetiştirin. Okullar bir şekilde bitiyor ve hep aynı diplomayı veriyorlar. Önemli olan, bu yılları dolu geçirebilmek. Bu ortamda olmak bile gençler için bir avantajdır. Birileriyle bir şeyleri paylaşmak, bana göre üniversite yıllarından kalan en büyük tecrübelerden biridir. Düzeninizi bozmayacak sosyal faaliyetlerde mutlaka yer alın” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda öğrenciler Başkan Aktaş’a tablo hediye etti.

HABERE AİT VIDEOBU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık