Antalya’da online eğitim dönemi

İlklerin belediyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin başarısına önemli katkı sağlayacak Online Eğitim Sistemini hayata geçirdi.

Antalya’da online eğitim dönemi
  • 17 Mart 2018, Cumartesi 12:56

Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin başarısına önemli katkı sağlayacak Online Eğitim Sistemini hayata geçirdi. Sistemi öğrencilere bizzat kendisi tanıtan Başkan Türel, onlara ağabey tavsiyelerinde bulundu. “İnternette yalnız oyun oynayarak sanal dünyaya mahkum olmayın” diyen Türel, Online Eğitim Sistemi’nin sesli konu anlatımları, dinleme etkinlikleri ve interaktif uygulamalarla öğrencilerin başarısını artıracağını söyledi. 
7’den 70’e herkes için proje ve hizmet üreten Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencileri de unutmadı. “Evde Okul Online Eğitim Sistemi” Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle öğrenci ve öğretmenlere tanıtıldı. Öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşıladığı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da yine bir ilki gerçekleştirmenin 
EĞİTİME KATKI KOYACAK PROJELERİ DESTEKLİYORUM
Eğitimin ülkemiz için önemine işaret eden Başkan Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak çocukların ve gençlerin eğitimini destekleyen her türlü projede hep yer aldıklarının altını çizdi. Türel, “Evde Okul Eğitim Portalı” isimli bu projemiz ile okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine derslerinde destek olmayı hedefliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına yüzde 100 uyumlu içeriklerin yer aldığı, uzaktan erişim tekniğine dayalı bu portala 7 gün 24 saat ulaşabilir, canınız istediği zaman evde, okulda hatta tatilde bile ders konularına bakıp, test çözebilirsiniz” diye konuştu. 
TÜREL’DEN ÖĞRENCİLERE AĞABEY TAVSİYESİ
Yeni dönem gençlik için en büyük tehlikenin sanal dünyaya mahkumiyet olduğunun altını çizen Başkan Türel, öğrencilere “İnternet artık sizler için bilgiye erişim, sınavlarınıza çalışabilme fırsatı olmalı. Kendinizi sanal dünyaya mahkum ederseniz, başarılı olamazsınız” tavsiyesinde bulundu.  Türel, online eğitim sisteminin sesli konu anlatımları, dinleme etkinlikleri ve interaktif uygulamalarla eğitimi daha eğlenceli ve keyifli hale getireceğini öğrencilerin okul başarılarını artırmalarına destek olacağını söyledi. 
SİSTEMDE 231 BİN 500 TEST VAR
Sistemin içerisinde ilkokul birinci sınıftan, üniversite hazırlık düzeyine kadar toplan 231 bin 500 test olduğunu açıklayan Başkan Türel, bunun yanı sıra e-kütüphane, eğitici filmler ve animasyonlar olduğunu da kaydetti. Türel, öğrencilerden eve gider gitmez sistemi açma sözü de aldı. Bu sistem sayesinde öğrencilerin büyük başarılara imza atacağına inandığını söyleyen Başkan Menderes Türel, “Büyüdüğünüzde bir gün benim karşıma bir yerde çıkarsanız dersiniz ki ‘Başkanım biz sizden böyle bir eğitim sistemini hediye almıştık. Ben o sistem sayesinde ne dershaneye gittim, ne özel ders aldım, ne başka bir şey yaptım. Sadece internetten bu sisteme girerek derslerime çalıştım avukat oldum, doktor oldum, mühendis oldum. Bakarsınız geleceğin başkanı, başbakanı olursunuz. Belli de olmaz. İşte bana bunu derseniz. Bir gün ben bunu duyduğumda dünyanın en mutlu insanı olurum” diye konuştu.  
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ
İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise Büyükşehir Belediyesi’nin modern zamanın ihtiyacı olan sanattan, spordan, edebiyattan, şiirden bilime kadar her konuda eğitim camiasının yanında olduğunu ifade ederek, online eğitimin sisteminin bilişim ve sosyal medya ağlarının çok karmaşık olduğu bir dönemde güvenilir bir bilgi erişim noktası olduğunu ifade etti. Arslan, öğrenci ve öğretmenlere önemli katkılar sağlayacak bu destek için Başkan Türel’e teşekkür etti. 
ÖĞRETMENLER DE SİSTEMDEN YARARLANABİLECEK
Sistemin kurucularından Mustafa Önel ise sistemin eğitim sürecini eve taşıyacağını belirterek  sistemde atlastan sözlüğe kadar bir öğrencinin eğitim hayatında ihtiyaç duyacağı tüm materyallere ulaşma şansı bulacağını ifade etti. 18 yıldır bu sistem için çalıştıklarını ve sürekli geliştirdiklerini belirten Önel, öğretmenlerin de sistemden yararlanabileceğini söyledi. 
TÜREL ÖZÇEKİM YAPTI
Tanıtım toplantısı sonunda öğrencilere sisteme girişlerini sağlayacak olan pin setlerini dağıtan Başkan Menderes Türel, günün hatırasın olarak öğrencilerle öz çekim yaptı. Türel, kendisine takdim edilen çiçeği de öğrencilere dağıttı. Daha önce benzer bir sistemi kullanmak için ücret ödemek zorunda kaldıklarını söyleyen öğrenciler ise kendilerine bu sistemi hediye eden Başkan Türel’e teşekkür etti. 
SİSTEMDE YOK YOK
Evde okul online eğitim sistemi yetenek analizi, öğrenme eğilimleri gibi online rehberlik hizmetleri sayesinde öğrencilere kendini daha iyi tanıma imkanı sağlayacak. Sistemde bulunan meslek rehberi 300’den farklı meslek hakkında bilgi verecek. Sistemde öğretmenler de kendi kişisel web sitelerini oluşturabilecek. Öğrenciler sistem sayesinde Türkiye genelinde 300 bin üzerindeki öğrenci arasında deneme sınavı olma imkanı bulacak ve yıl içersinde 6 kez farklı deneme sınavına katılarak sadece Antalya genelinde değil Türkiye genelindeki öğrenciler arasında kaçıncı olabileceğini de görebilecek. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık