Bursa Büyükşehir Uludağ'ı öğrencilere açtı

Bursa’nın turizm değeri Uludağ’da, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen programa katılan öğrenciler, hem kayak eğitimi alıyor hem de arkadaşları ve öğretmenleriyle keyifli bir gün yaşıyor.

Bursa Büyükşehir  Uludağ'ı öğrencilere açtı
  • 21 Şubat 2018, Çarşamba 11:32

Bursa’nın turizm değeri Uludağ’da, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen programa katılan öğrenciler, hem kayak eğitimi alıyor hem de arkadaşları ve öğretmenleriyle keyifli bir gün yaşıyor.

Bursa’nın turizmde hak ettiği değere ulaşmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Teleferik AŞ desteğiyle gerçekleştirilen kayak eğitimi projesi bugün başladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Yıldırım İlçesi Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu öğrencileri ile birlikte sabah saatlerinde teleferikle Uludağ Oteller Bölgesi’ne çıktı. Çocuklarla bol bol sohbet eden Başkan Aktaş, günü anısına öz çekim de yaptı.

17 günde 700 öğrenci

Bursa’nın turizmdeki değerlerinin başında gelen Uludağ’ın, güzellikleri hak ettiğini vurgulayan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu konuya önem verdiğine işaret eden Başkan Aktaş, Uludağ için Orman Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi, BTSO ve diğer kuruluşlarla özel bir çalışma başlatıldığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı bir zirvenin hazırlığının sürdüğünü ve böylece Uludağ’ı daha üst düzeye taşımak istediklerini ifade eden Başkan Aktaş, “Bursa, Uludağ’ı tanımalı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 17 ilçeden 40’ar öğrenci olmak üzere tespit ettiği yaklaşık 700 çocuğumuzu Uludağ’a getireceğiz. Bursa’yı Türkiye ve dünyaya tanıtırken, geleceğimiz olan gençlerimiz de Uludağ’ı tanısın istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Aktaş, projeye katılan öğrenciler sayesinde Uludağ ve kayak sporunun daha fazla kişiye ulaşacağını kaydederek, “Bursa’nın çok önemli bir değeri olan Uludağ, Türkiye’nin bir markasıdır. Bu marka aktivitesini artarak devam ettirecektir” dedi.

Uludağ’ın daha fazla tanınması hedefiyle farklı aktivitelerin yapıldığını da hatırlatan Aktaş, kısa süre önce ‘Kış Şenliği’nin gerçekleştiği Uludağ’da 1 – 4 Mart tarihleri arasında da ‘Avrupa Kar Voleybolu Şampiyonası’nda 14 ayrı ülkeden 60 civarında sporcunun burada ağırlanacağını sözlerine ekledi.

Öğrenciler Uludağ’ı tanıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de projenin önemine değinerek, Bursa’da yaşayan ancak daha önce Uludağ’a çıkmamış, kayak yapmamış öğrencilerin önemli bir deneyim yaşadığını ifade etti. Dülger, çocuklara daha iyi bir gelecek sağlama adına çalışmaların devam edeceğine değinerek, projeden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Kayak eğitmenlerinden pistte kayak dersi alan çocuklar da heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi. Arkadaşlarıyla birlikte teleferikle Uludağ’a çıkıp, kayak öğrenmenin ve güzel bir gün geçirmenin sevincini yaşadıklarını anlatan öğrenciler, programa emeği geçenlere teşekkür etti. Öğrenciler, etkinlik boyunca neşeli görüntüler sergiledi.

Belediyeler Haber Platformu

http://www.belediyehaberleri.com.tr

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık