Geleceğin bilim insanları MOBEL ile yetişecek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin düşünme becerisini geliştirme hedefiyle Mobil Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı (MOBEL) projesini başlattı.

Geleceğin bilim insanları MOBEL ile yetişecek
  • 02 Mart 2018, Cuma 23:11

Bursa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin düşünme becerisini geliştirme hedefiyle Mobil Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı (MOBEL) projesini başlattı.

Büyükşehir Belediyesi’nin dijital dünyaya doğan çocukların özgüveni yüksek, ezbercilikten uzak ve yeniliklere açık bireyler olarak yetişmeleri amacıyla başlattığı Mobil Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı (MOBEL) projesi kapsamında, 826 öğrenci robotik kodlama eğitimini başarıyla tamamladı.

Bursa’da bilgisayar laboratuvarı bulunmayan ya da laboratuvarları yeterli donanıma sahip olmayan eğitim kurumlarındaki öğrencilere ulaşılması hedeflenen proje kapsamında, Osmangazi Emine Hasan Özatav Ortaokulu, Yıldırım Şirinevler İmam Hatip Ortaokulu ve Osmangazi Hatice Salih İmam Hatip Ortaokulu’ndan 826 öğrenci robotik kodlama eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Projenin sunumları da Emine Hasan Özatav Ortaokulu’ndaki törende yapıldı. Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, MOBEL Projesi’nden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ederek, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Şaban Kander‘e teşekkür plaketi verdi. Tören sonrasında ise öğrenci sunumlarının sergilendiği proje stantları ve eğitim aracı gezildi.

MOBEL Projesi

Eğitimlerle çocukların hayal ettikleri oyun ve uygulama gibi birçok yazılımı geliştirebilmelerini sağlayan proje, dijital yaşama uyum sağlamaya çalışan ailelere de imkân sunan bir eğitim programı… Üreten bireylerin yetişmesini destekleyen MOBEL projesi, güncel teknolojik eğitim programlarını öğrencilerle buluşturuyor. Geleceğin bilim insanlarını yetiştirecek olan proje, 6 hafta boyunca 12 kişilik sınıflarda devam ediyor. 15 farklı grubun eğitim aldığı projede, eğitim dönemi süresince 180 öğrencinin eğitimi tamamlaması hedefleniyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık