Adana'da Ödüllü Proje Hayata Geçiyor…

Baraj Gölü Ve Adnan Menderes Bulvarı’nın Çehresini Değiştirecek Olan Ödüllü Proje Hayata Geçiyor…

Adana'da Ödüllü Proje Hayata Geçiyor…
  • 17 Mart 2018, Cumartesi 12:34

Adnan Menderes Bulvarı’nın Karayolları İl Müdürlüğü tarafındaki girişinden Menderes Adası kavşağına kadar olan bölümde uygulanacak olan projenin ilk etabı için önümüzdeki günlerde start veriliyor. Çalışmalar sırasında bin 800 metrelik sahil şeridi sağlı sollu trafiğe kapatılacak.

Bu proje tamamlandığında Adana halkının Adnan Menderes Bulvarı’ndan daha verimli ve çok amaçlı faydalanacağını, uygulanacak ödüllü proje ile göl kıyısının çağdaş bir görünüm kazanacağını dile getiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adanalılar olarak elimizde böyle bir güzellik varken, Adnan Menderes Bulvarı’nı kentimize yakışır ortak bir kullanım alanı haline getirmek en büyük hedeflerimizden birisiydi. Ekiplerimiz önümüzdeki günlerde projeye start verecek ve ilk kazma vurulacak. Projenin ilk etabını çok kısa bir sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Bu proje tamamlandığında Adana çağdaş dünya kentlerini kıskandıracak bir sahil şeridine kavuşmuş olacak” dedi.

Adnan Menderes Bulvarı ve Baraj Gölü’nün çehresini tamamen değiştirecek olan bu önemli proje hayata geçirildiğinde; mevcut bulvarın bir şeridi trafiğe kapatılarak yerine, bisiklet ve koşu yolu, kaldırım, sahil düzenlemesi ve rekreasyon uygulaması yapılacak. Adana Valiliği, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, Milli Emlak Bölge Müdürlüğü, Ç.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü, Peyzaj Mimarlığı Bölümü, AGİAD ve Peyzaj Mimarları Odası’nın katkılarıyla, Adana Büyükşehir Belediyesi Projeler Dairesi Başkanlığı Kentsel Projeler Şube Müdürlüğü’nce yürütülen proje, “Marina Port Ekolojik Çekim Merkezi Proje Yarışması”nda birincilik ödülü alan projeden yararlanılarak hazırlandı. Rekreasyon alanındaki çocuk oyun alanlarında, kent kültürünün tanıtımı için özellikle kaybolmaya yüz tutan Adana’ya özgü çocuk oyunlarının yeniden gün yüzüne çıkarılması hedeflendi. Bunun yanısıra projede; Menderes Bulvarı’nın, kesintisiz bisiklet yolları, yaya ve koşu yollarıyla konser ve festival gibi bir çok sosyal ve kültürel etkinliğin yapılacağı bir cazibe merkezine dönüştürülmesi amaçlanıyor.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık