Büyükşehir, THK Binasının Yıkımına Başladı

Adana’ya yeni kent meydanı kazandırmayı hedefleyen Başkan Hüseyin Sözlü, ilk hamlesini gerçekleştirdi.

Büyükşehir, THK Binasının Yıkımına Başladı
  • 05 Şubat 2018, Pazartesi 17:13

Büyükşehir, THK binasının yıkımına başladı

Adana’ya yeni bir kent meydanı kazandırmak için planlama yapan Adana Büyükşehir Belediyesi, kamulaştırılan Türk Hava Kurumu (THK) binasının yıkımına başladı. 10 katlı yapının tepesine vinçlerle çıkarılan iş makineleri, yaklaşık 2 bin metrekarelik arsayı ortaya çıkarmak için yoğun mesaiye start verdi.
Adana Büyükşehir Belediyesi, hizmet binalarının güneyinde 9 dönüm alanda planladığı kent meydanı projesinin ilk hamlesini oluşturan, Atatürk Caddesi ve D-400 Karayolu’na cepheli THK binasının yıkımına girişti. Kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından bin 367 metrekare arsa üzerinde, 24 daire, 33 büro ve 29 dükkandan oluşan THK binasının tepesine iş makineleri vinçlerle taşındı. 10 katlı binanın yıkımına, 2 şubat sabahından itibaren iki ekskavatörle başlandı. Yıkım çalışmalarının güven içinde yürütülmesi için binanın çevresindeki yaya yolları tel örgülü bariyerlerle kapatıldı.
Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nin THK binasının doğusundaki okul binası ve bahçesini de kamulaştırıp, projeye dahil etmek için çalışmaların devam ettirdiği belirtildi. Yeni kent meydanı projesinin ulusal ölçekte düzenlenecek yarışma ile ortaya çıkarılacağı duyuruldu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık