CHP BÖLGE ÇALIŞTAYI BURSA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nce Bursa’da düzenlenen CHP Yerel Seçim Bölge Çalıştayına iddialı seçim söylemleri damgasını vurdu.

CHP  BÖLGE ÇALIŞTAYI BURSA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • 24 Kasım 2018, Cumartesi 14:11

Cumhuriyet Halk Partisi’nce Bursa’da düzenlenen CHP Yerel Seçim Bölge Çalıştayına iddialı seçim söylemleri damgasını vurdu. Bursa’nın yanı sıra Afyonkarahisar, Kütahya, Sakarya, Bilecik, Düzce, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir’den il başkanları, milletvekilleri, il kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe başkanları, belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ve adaylığı CHP Parti Meclisi tarafından karara bağlanmış belediye başkan adaylarının katıldığı toplantıya, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlık etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık’ın da hazır bulunduğu toplantının açılışındaki konuşmasında Torun, "AKP belediyeciliği kentlerimizi tamamen betona boyadı, ranta boyadı ve maalesef sadece ayrıştırarak, ötekileştirerek yönetti. Bugün artık AKP belediyeciliğinin sonuna gelindi" dedi.

 

AKKUŞ: "TÜRKİYE’Yİ YÖNETMEYE TALİBİZ"

Toplantının açılışında evsahibi il başkanı olarak konuşan CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, 1989 yerel seçimlerinde elde edilen başarıyı hatırlatarak, 31 Mart’a doğru giderken de, CHP’nin Türkiye’yi yönetmeye talip olduğunu vurguladı. Akkuş şunları söyledi:

"Eğer biz Türkiye’yi yönetirsek, şu anda AKP’yi geriletmeyle ilgili süreci yönetmiş olmayacağız. Biz, Tayyip Erdoğan’ın demokratik parlamenter sistemle ilgili uygulamış olduğu siyasi olumsuzlukları da ortadan kaldıracağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu laik sosyal hukuk devletini korumanın öncelikli olarak sosyal demokratların görevi olduğunu düşünenlerdenim. Bu yüzden bizler yol arkadaşları olarak, barış içinde siyaseti yönetmek zorundayız. Kendi içimizdeki sorunlarımızı 31 Mart sonrasına bırakabilirsek, Türkiye’yi yönetebilecek altyapımız var , bunları yönetecek insan varlığımız da var."

Akkuş, Bursa’da 9 ilçede belediye başkan adaylarının belli olduğunu, önümüzdeki günlerde bütünşehir ve 8 ilçe belediye başkan adaylarının da kamuoyuna açıklanacağının altını çizerek, "Bursa’nın her yerinde olmak için süreci yöneteceğiz. CHP itiraz kültürüyle yetişmiş yol arkadaşlarımızla siyaset yapmakta. İtiraz kültürümüzü doğru yönetebilirsek, 1989’da olduğu gibi biz bu dönemde de 31 Mart’a giderken, Türkiye’yi yönetmeye talibiz."

TORUN: "BURSA, SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, başta Büyük Önder Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete inkikal etmiş ya da yaşayan tüm öğretmenlere şükranlarını sunarak başladığı konuşmasında, "31 Mart akşamı Bursa sosyal demokrat belediyecilikle tanışacak ve Yeşil Bursa ismine yeniden kavuşacak" dedi

Sosyal demokrat belediyeciliğin yürürlükte olduğu belediyelerin başarılarının bilimsel kriterlerle ölçümlenerek kamuoyuna açıklandığına dikkat çeken Torun şunları söyledi:

"İnsani Gelişmişlik Vakfı’nın açıkladığı en başarılı belediyeler listesinde ilk 10’u CHP’li belediyeler ve baktığımızda ilk 30’da en yoğun 20 belediye CHP’li belediyeler. Bunların hiç biri tesadüfi değil. Bunlar AKP’nin yaptığı gibi göstermelik de değil. Birleşmiş Milletler kriterlerine göre tescillenmiş ve ölçümlenmiş güvenilir sonuçlar. Bunun tesadüf olmadığını o belediyelerimize gittiğinizde, ziyaret ettiğinizde gayet iyi anlamış oluruz."

"AKP BELEDİYECİLİĞİ KENTLERİMİZİ TAMAMEN BETONA, RANTA BOYADI"

Torun, Bursa’nın yeşil Bursa ünvanını kaybettiğini, AKP’li belediyelerin yönetim anlayışının kentleri beton yığınına çevirdiğini de şu sözlerle ifade etti:

"Bursa’dan geçerken o yüksek katlı binaları gördüğümde Bursa’nın böğrüne hançer saplanmış gibi hissediyorum. Gerçekten AKP belediyeciliği kentlerimizi tamamen betona boyadı, ranta boyadı ve maalesef sadece ayrıştırarak, ötekileştirerek yönetti.

Bugün artık AKP belediyeciliğinin sonuna gelindi. Türkiye’nin hangi AKP’li belediyesine gidersek gidelim, vatandaşımız artık umudunu yitirmiş durumda. Geçmişte halka yakın olduklarını ifade edenler bugün sırça köşklerinde halka tepeden bakmaktalar. Yalova’yı nasıl aldıysak, inşallah diğer ilçelerimizi de kazanacağız.  Israrla, sabırla, güvenle anlatacağız. Yerel yönetimlerde doğru aday ve doğru iletişimle çok şey olur. Talanın değil, halkın yanında olduğumuzu sabırla anlatacağız. Bizim işimiz anlamak, dertlere derman olmak.

BAŞKAN BOZBEY SOSYAL BELEDİYECİLİK  ANLAYIŞINI ANLATTI

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de açılışta evsahibi belediye başkanı olarak söz aldı. Nilüfer Belediyesi’nin katılımcı sosyal belediyecilik çalışmalarından örnekler veren Bozbey, bu anlayışın yerel seçimlerde tüm Bursa’ya ve Türkiye’ye yayılması temennisinde bulundu.

Toplantının basına kapalı bölümünde ise her yerleşim birimi için ayrı ayrı değerlendirmeler yapıldı, projeler tartışıldı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık