CHP BURSA’DA BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş aday tanıtım törenini açarken yaptığı konuşmada Türkiye’nin en büyük illerinden biri olarak siyaset sahnesinde de ağırlık taşıyan Bursa’nın çok büyük yerel sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyledi.

CHP BURSA’DA  BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI
  • 19 Kasım 2018, Pazartesi 16:11

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un takdim konuşmasının ardından; Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, Harmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan, Karacabey Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi, Kestel Belediye Başkan Adayımız Yıldıray Atlı, Keles Belediye Başkan Adayı Ahmet Zekai Yıldız, Orhangazi Belediye Başkan Adayı Ş. Çetin Çoklar, Orhaneli Belediye Başkan Adayı Vildan Koç ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Alper mikrofona gelerek hem kendilerini tanıttı hem de projelerine ilişkin özet bilgiler verdiler. Diğer ilçeler ve Büyükşehir başkan adayları ise isimler PM tarafından belirlendikten sonra kamuoyuna duyurulacak.

AKKUŞ: BURSA TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş aday tanıtım törenini açarken yaptığı konuşmada Türkiye’nin en büyük illerinden biri olarak siyaset sahnesinde de ağırlık taşıyan Bursa’nın çok büyük yerel sorunlarla karşı karşıya olduğunu ve uzun yıllardan buyana iyi yönetilmediğini vurgulayarak, “Bu kadar çok olumsuzluğun içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir çevre düzeni planı yaptı. Bunun etkilerini Bursalılar hiç konuşmadı, tartışmadı. Sadece bir gazete manşetinde günlerce yazı dizisi olarak yazdı. Ama birileri çıktı bursa’ya ayar vermeye çalıştı. Geldiğimiz noktada Bursa’nın durumu ortada” diye konuştu.

CHP’nin 11 aydır, Bursa’yı yönetmeye aday olduğunu kamuoyu ile paylaştığını vurgulayan Akkuş, “İlçe-ilçe-PM çizgisinden geçerek adaylıkları ilan edilen arkadaşlarımız, burada kendilerini tanıtıp, projelerini ortaya koyacaklar. Şu an adları ilan edilmemiş adaylarımızı da önümüzdeki süreçte Bursa ile paylaşacağız. Biz iddialıyız ve tekrarlıyoruz: Başka bir Bursa mümkün” dedi

Siyaseti Bursa halkıyla birlikte örmek üzere planlamalar yapıldığını kaydeden Başkan Akkuş sözlerini şöyle tamamladı:

“Biz iddialıyız. Sivil toplum örgütleri ve odalar ile birlikte siyaseti öreceğiz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi, Bursa’yı kazanmaya, Bursa’yı bir Eskişehir, bir İzmir, bir Aydın yapmaya kararlıyız.”

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık