CHP, KARGI’DA SEÇİM STARTINI VERDİ

CHP’den Kargı Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Kemal Dümenci için ilçede bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

CHP, KARGI’DA SEÇİM STARTINI VERDİ
  • 26 Aralık 2018, Çarşamba 12:12

CHP’den Kargı Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Kemal Dümenci için ilçede bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

6 Aralık’ta Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi tarafından Kargı Belediye Başkanlığı’na adaylığı onaylanan Kemal Dümenci, ‘Bu yaşıma kadar ailemin başını yere eğecek hiçbir şey yapmadım, bu gün itibari ile de benim ailem tüm kargı halkıdır ve bundan sonra seçim sonucu ne olursa olsun sizlerin de yüzünü eğecek hiçbir şeye vesile olmayacağım.’ dedi.

Kargı Belediyesi Cengizhan Düğün Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına CHP Milletvekili Av. Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Eski İl Başkanları Gazi Özkubat, Gürsel Yıldırım, Hasan Suvacı, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca, Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç, CHP İl Başkan Yardımcıları Güngör Atak, Serpil Yıldız, CHP Merkez İlçe Başkanvekili Mustafa Eker, Kadın Kolları İl Başkanı Gülhan Eke, Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, İl ve Merkez İlçe yöneticileri, CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, CHP çorum Merkez İl Genel Meclisi Aday Adayları Haydar Saran, Suat Atalay ve İlhami Türksal,  İYİ Parti Kargı İlçe Başkanı Kemal Zincirli ve yönetimi ile davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik, ‘’Bugün bu toplantıyla seçim startımızı veriyoruz. İnanıyorum ki 31 Martta sandıklardan sizlerinde desteğiyle biz çıkacağız’’ diye konuştu.

Daha sonra söz alan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, ‘İktidarı yakalamanın en rahat olduğu bir seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız’’ derken,  sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Birlikten güç doğuyor. Biz eğer güç birliği yapabilirsek, Kargı’ya yakışan, Kargı’nın 6 mahallesine de eşit hizmet edecek, seçildiği günde parti rozetini il başkanına teslim edecek Kemal Dümenci ile 31 Mart 2019 tarihinde Kargı’da belediye başkanlığını kazanırız. Ben burada demiyorum ki sadece CHP’li olarak Kemal Dümenci’yi seçtirelim. Hayır, öyle bir niyetimiz yok. Biz, Kargı’nın geleceğinden endişe duyan ve Kargı’nın hak ettiği yerde olmadığını düşünen tüm seçmenlerin desteğini bekliyoruz’’

 CHP Çorum eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu da yaptığı konuşmada, 31 Mart Seçimlerinde Kargı’da Kemal Dümenci’ye destek verilmesi çağrısında bulundu.  23 Aralık 1930’da Menemen’de katledilen Devrimci subay Kubilay’ı saygıyla yad eden Ayvazoğlu, ‘İnanıyorum ki; Kargılı yurttaşlarımız Kemal Dümenci kardeşime desteklerini esirgemeyeceklerdir.’ diye konuştu.

Ardından sahneye çıkan CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci, ‘Bu gün burada, kargının geleceği adına hayırlı temeller atmak ve yepyeni bir mücadelenin startını vermek üzere toplanmış bulunmaktayız.’ dedi.

 

Dümenci sözlerini şöyle sürdürdü:

 ‘Değerli misafirler, Kargımıza hizmet etmek amacıyla yola çıktığımız şu anda, öncelikle kendimi sizlere kısaca tanıtmak istiyorum.  Hayatta en zor şeylerden biridir belkide insanın kendisini anlatması, ancak dilim döndüğünce birkaç cümleyle özgeçmişimi anlatmaya çalışacağım sizlere.

 

Ben 1970 yılında Kargı’da,  henüz bahçesinde çeşmesi bile olmayan, yarı ahşap bir evde doğdum. Yeşilliklerin arasında, eski ama komşuluk ilişkileriyle ve akrabalık ilişkileriyle sımsıcak bir evde büyüdüm.

İlk okul, orta okul, ve lise yıllarım hep bu memleketin o zamanki taşlı yollarında ayakkabı eskitmekle geçti.

Üniversiteyi Uludağ Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yurt ranzalarında tamamladım ki, işte bu yüzden, iyi bilirim bu memleketin gençlerinin gurbette ne zorluklar yaşadığını.

 Mali müşavirlik stajımı Ankara’da tamamlayıp,  Başkent’te uzun yıllar mali müşavirlik yaptım.

2009 yılından beridir de Kargı’da hem mali müşavirlik, hem de yanı sıra ticaretle uğraşmaktayım.

Ben, Kargı’nın, ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu, ayağımıza spor ayakkabısı bile alamadığımız, eve suyu iki yüz metre uzaklıktaki sokak çeşmesinden bidonlara doldurup getirdiğimiz yıllarını hatırlarım.

Cuma pazarlarında Ağustos sıcağının altında domates, Mahalle maçlarında tozun toprağın altında külahta çekirdek satmışlığımdandır belkide kargıya olan bağlılığım.

 Belki inanmayacaksınız ama henüz bir iki tane televizyonun olduğu, insanlar arasında derin dedikodudan uzak sohbetlerin edildiği,  Hüseyin hafızın dilinden hikâyelerin dinlendiği ailece komşu gezmelerini,  Sarı Ali amcamın evinde patlamış mısırla ceviz yediğimiz, Ulvi hocamın evinde çay içtiğimiz, Almancı muammer amcanın bahçesinden kiraz aşırdığımız günleri hala dün gibi hatırlıyorum.

Uzun yıllar gurbette yaşadım,  memlekete özlemide bilirim,  uzaklarda yalnız başına bir gencin ne sıkıntılar çektiğini de.

Bilmediğin topraklarda iş aramanın zorluklarını yaşadığımdandır,  Kargı’nın gençleri toprağından ayrılmasın, baba ocağında yaşasın iş bulsun isteğim.

 

Özet dedim, hayat hikâyemi anlattım farkındayım dostlarım, ben 20 yıllık bir mali müşavir olarak ömrümü okumakla geçirdim, hayatımın odak noktasına eğitimi ve daima ilerici düşünmeyi koydum.

Kısaca diyebilirim ki; Ayakkabıcı Ekrem Usta’nın oğlu olarak doğdum, Muhtar Ekrem’in oğlu olarak büyüdüm, Leblebici Ekrem’in oğlu olarak ta onurla ve gururla öleceğim. Allah’tan tek dileğim var evlatlarımda yarın benim yaşıma geldiklerinde, benim adımı anarken aynı gururu yaşasın.

Bu yaşıma kadar ailemin başını yere eğecek hiçbir şey yapmadım, bu gün itibari ile de benim ailem tüm Kargı halkıdır ve bundan sonra seçim sonucu ne olursa olsun sizlerin de yüzünü eğecek hiçbir şeye vesile olmayacağım.’’

Program da ayrıca davetlilere, CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci’nin çalışmalarını içeren bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık