Mudanya artık daha ulaşılabilir

Her alanda ulaşılabilir bir Mudanya hedefiyle çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, dört yıllık hizmet döneminde köylerde 135 kilometre arazi yolu ile 7.4 kilometre imar yolu açma çalışması yaptı.

Mudanya artık daha ulaşılabilir
  • 22 Şubat 2018, Perşembe 15:23

Her alanda ulaşılabilir bir Mudanya hedefiyle çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, dört yıllık hizmet döneminde köylerde 135 kilometre arazi yolu ile 7.4 kilometre imar yolu açma çalışması yaptı. Başkan Hayri Türkyılmaz, Mudanya’daki cadde ve sokakların yeni ve modern bir görünüme kavuşmasına önem verdiklerini belirtti. 

Mudanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi dışında mahalleye dönüşen köylerde yol açma çalışmalarını sürdürüyor. İlçe merkezi ve kırsal alanda hizmetlerini aksatmadan sürdüren Mudanya Belediyesi, vatandaşın ihtiyaçlarına kısa sürede yanıt veriyor. Göreve geldiği günden bu yana her alanda ulaşılabilir bir Mudanya için çalışan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, dört yıllık hizmet döneminde köylerde 135 kilometre arazi yolu açma çalışması yapılırken, Halitpaşa, Bademli, Göynüklü, Çağrışan ve merkezde 7.4 kilometre imar yolu açıldığını belirtti. Mahallelerdeki cadde ve sokakların yeni ve modern bir görünüme kavuşmasına da önem verdiklerini kaydeden Başkan Türkyılmaz, bu hedef doğrultusunda 33 bin 608 tonluk asfaltlama çalışması yapıldığını belirterek, “Mudanya’da hizmet götürmediğimiz mahallemiz yok. Mudanyalı hemşerilerimin yaşamlarını kolaylaştırmak belediyecilik anlayışımızın çıkış noktasını oluşturuyor. Arazi ve imar yolu açma çalışmalarının yanı sıra 158 bin metrekare, 22 kilometre parke döşedik, 20 bin 111 metre, 20 kilometre tretuvar, 11 bin 450 metreküp istinat ve taş duvar yapımı gerçekleştirdik. Bu alandaki çalışmalarımız devam ederken, ihtiyaç duyulan her noktada ekiplerimiz gelen talepleri değerlendirerek, çalışmalara başlayacaktır” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık