Osmangazi Belediyesi 12 mahalleyi asfaltladı

Osmangazi Belediyesi, 2018 yılının ilk iki ayında 12 mahallede asfalt yenileme ve yama çalışmaları yaparak toplam 16 bin 945 ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediyesi 12 mahalleyi asfaltladı
  • 06 Mart 2018, Salı 13:51

Osmangazi Belediyesi, 2018 yılının ilk iki ayında 12 mahallede asfalt yenileme ve yama çalışmaları yaparak toplam 16 bin 945 ton asfalt serimi gerçekleştirdi.

 

Osmangazi Belediyesi, gerçekleştirdiği asfaltlama çalışmaları ile ilçedeki eskiyen ve bozulan yolları yenilemeyi sürdürüyor. İlçedeki sokak ve caddelerin daha güzel ve ulaşılabilir olması adına sadece yaz aylarında değil kış aylarında da yoğun şekilde asfaltlama çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2018 yılının ilk iki ayında 12 mahalledeki cadde ve sokaklarda toplam 16 bin 945 ton asfalt serimi yaptı. Asfalt yama ve asfalt döküm çalışmaları ilçe genelinde devam ederken, vatandaşların yoğun olarak kullandığı yollar ve sokaklara öncelik veriliyor.

 

Akpınar, Çağlayan, Demirtaş Barbaros, Demirtaş Cumhuriyet, Demirtaş Dumlupınar, Demirtaş Sakarya, Doğanevler, Elmasbahçeler, Emek Adnan Menderes, İsmetiye, Küçükbalıklı ve Soğanlı Mahallelerinde yürütülen asfalt kaplama çalışmaları için toplam 13 bin 545 ton sıcak asfalt dökülerek yaklaşık 1.5 kilometre yolu asfalt ile kaplayan ekipler, muhtelif sokaklarda yapılan asfalt yama çalışmaları için de 3 bin 400 ton asfalt kullandı. Ekipler ayrıca Dikkaldırım Mahallesi’nde 5 ayrı sokakta 6 bin 900 metrekare alanda freze çalışması gerçekleştirdi.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belirledikleri program kapsamında asfaltlama çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek,   “Sokak ve caddelerimizin daha güzel ve ulaşılabilir olması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Vatandaşlarımız için elimizden gelen hizmeti en iyi şekilde vermeye gayret gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın ulaşımda sıkıntı yaşamamaları adına asfaltlama çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Osmangazi’de en ufak bir asfalt sorunu kalmayana dek çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık