Osmangazi Belediyesi,Bahar Meydani ve Parkını hizmete açtı.

Osmangazi Belediyesi’nin ilçenin yoğun kent dokusundan sıyrılıp daha yaşanabilir ve daha modern bir görünüme kavuşması adına yürüttüğü çalışmalar kapsamında yapımı tamamlanan Bahar Mahallesi Meydanı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Osmangazi Belediyesi,Bahar Meydani ve Parkını hizmete açtı.
  • 21 Şubat 2018, Çarşamba 17:03

Osmangazi Belediyesi’nin ilçenin yoğun kent dokusundan sıyrılıp daha yaşanabilir ve daha modern bir görünüme kavuşması adına yürüttüğü çalışmalar kapsamında yapımı tamamlanan Bahar Mahallesi Meydanı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Osmangazi Belediyesi’nin mahallelere nefes aldıran park, meydan ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.  Her mahalleye meydan kazandırma hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam eden Osmangazi Belediyesi, Bahar Mahallesi’nde de modern bir meydan kazandırmanın gururunu yaşıyor. Bahar Mahallesi’nde 3 bin 529 metrekare alan üzerine inşa edilen ve içerisinde yeşil alan, oyun grupları ile oturma alanlarının yer aldığı Bahar Meydanı, düzenlenen açılış töreniyle birlikte vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak ilçe sınırlarındaki 136 mahallenin tamamına hizmet götürdüklerini ifade ederek, “Özellikle mahalle içlerindeki sorunların çözümü adına çalışmalara önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak hizmetlerimize yön veriyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz her gün yaklaşık 70 şantiye noktasında çalışmalar yürütüyor. Yollardaki çukurların kapatılmasından, mahallemize değer katacak dev projelere kadar çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Aynı şekilde Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz her gün 25’in üzerindeki noktada çalışmalar yapıyor. Mahallelerimize nefes aldıran parklar ve yeşil alanlar kazandırıyoruz” dedi.

 

Başkan Dündar, bütçesini en verimli ve etkin şekilde kullanan Türkiye’nin 4. büyük ilçe belediyesi olarak vatandaşlara hizmet sunduklarını belirterek, “Biz biliyoruz ki, yapmış olduğumuz hizmetler sadece Osmangazi ilçesi ile sınırlı kalmamakta, Bursa’ya hitap etmektedir. Bu düşünceyle yapmış olduğumuz tüm hizmetleri Bursa’ya yakışacak şekilde hayata geçiriyoruz. Yapmış olduğumuz projeler ve hizmetler Türkiye’nin birçok belediyesi tarafından takip edilerek örnek alınıyor. Tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkarak gerek Osmanlı gerekse de Cumhuriyet döneminde yapılmış olan sivil mimarlık örneği yapıları tekrardan ayağa kaldırıyoruz. Bu konuda Türkiye’ye öncü bir belediyeyiz. Vatandaşların ihtiyaçlarını gören ve bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz” diye konuştu.

 

Bahar Mahallesi’ne yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Dündar, “Bahar Meydanı, gündüz ayrı bir güzel gece ise yapmış olduğumuz ışıklandırmalar ile ayrı bir güzel. Vatandaşlarımız hizmetlerin en güzellerine layık. Bizler de bu düşünce ve halkımızdan aldığımız güç ile hizmetlerimizi yapıyoruz. Bahar Mahallemiz’de de yürüttüğümüz meydan çalışması ile mahallemize nefes aldırdık. Amacımız insanlarımızın daha güzel yaşam sürmelerini sağlamak. Bahar Mahallemizde iki caminin çevre düzenleme çalışmalarını yaptık. İki okulumuzun ihtiyaçlarını karşıladık. Aile Sağlık Merkezi’nin çevre düzenlemesini gerçekleştirdik. Asfalt çalışmaları yaparak Bahar Mahallesi’nin yollarını yeniledik. Açılışını yaptığımız meydan ile Bahar Mahallesi yeni bir görünüme kavuştu” dedi.

 

Meydan ve park inşaatları ile ilçeye yeşil alanlar kazandırdıklarına da vurgu yapan Başkan Dündar, “Bu meydan ile yeşil alanları ortaya çıkarırken iddialı bir sözümüzü daha hatırlatmak istiyorum ve ‘Yeşil Bursa’yı yeniden inşa edeceğiz’ diyorum. Artık Bursamız için maalesef yeşil sıfatı kullanılmaz oldu. Bunun nedeni yoğun yapılaşmadır. Şimdi o binaları yıkıp fidanlar dikerek kentimizi yeniden yeşertiyoruz. Bursa’da 430 bin metrekare yeşil alan oluşturduk. 264 park inşa ettik. Bunlar yeniden yeşil Bursa’yı inşa edeceğimizin bir teminatı. Bu çalışmaları gerçekleştirmek için yoğun kamulaştırmalar yaptık. Bugüne kadar 491 milyon TL kamulaştırmalara harcadık. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bahar Mahallesi Muhtarı Mustafa Meriç de mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bahar Meydan ve parkının açılışı törenle yapıldı. Başkan Dündar, parkta oyun oynayan çocuklarla sohbet etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık