Şükürler olsun,Sivas kara kavuştu...

Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sivas’a kar çok yakışıyor. Normal şartlarda Kasım ayı sonu Aralık ayı başında kar yağışı gerçekleşirken bu yıl Ocak ayının ortasına kadar kar yağışı olmadı'' dedi

Şükürler olsun,Sivas kara kavuştu...
  • 18 Ocak 2018, Perşembe 0:13

Sivas’ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Ocak ayı ortasına kadar kar yağışı gerçekleşmedi. Bu sebeple Sivas Belediyesi sosyal medya uzmanları Erzurum Büyükşehir Belediyesine sosyal medya üzerinden mesaj göndererek espirili bir dille kar talebinde bulunmuştu.

Bu konu tüm yurtta büyük bir ses getirirken ulusal medya da birçok yayın kuruluşunda ana habere taşındı. Açıklamanın ardından Erzurumlular “Dadaş yiğidoyu darda bırakmaz, bekleyin üç güne kar geliyor” mesajını göndermişlerdi. Üçüncü günün başında Sivas’ta yoğun bir kar yağışı başladı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sivas’a kar çok yakışıyor. Normal şartlarda Kasım ayı sonu Aralık ayı başında kar yağışı gerçekleşirken bu yıl Ocak ayının ortasına kadar kar yağışı olmadı. Bunun üzerine sosyal medya ile görevli arkadaşlarımız Erzurum’dan kar talebinde bulunmuştu. Ve bugün kar yağışı gerçekleşti. Türkiye genelinde kar esaret olarak görülebilir ancak biz karın bereket olduğunu biliyoruz. Memleketimize çok fazla kar yağışı olmasını isteriz. Yolların temizlenmesini biz gerçekleştiririz.” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık