BESK'e tam destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 1 yıldır faaliyet göstermesine rağmen TS Basketbol Bölgesel Lig’de şampiyon olan ve ardından gerçekleştirdiği maçlarda başarı göstererek aynı klasmanda 2. lige çıkan Bursa Engelliler Spor Kulübü (BESK) oyuncularını ağırladı.

BESK'e tam destek
  • 09 Mayıs 2018, Çarşamba 9:25

 Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 1 yıldır faaliyet göstermesine rağmen TS Basketbol Bölgesel Lig’de şampiyon olan ve ardından gerçekleştirdiği maçlarda başarı göstererek aynı klasmanda 2. lige çıkan Bursa Engelliler Spor Kulübü (BESK) oyuncularını ağırladı. Elde ettikleri başarı ve Bursa’nın adını bir spor dalında daha duyurdukları için takım oyuncularını tebrik eden Başkan Aktaş, “8-10 samimi adamın bir araya gelerek ulusal müsabakalarda mücadele etmesi, alkışlanacak bir şey. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Başkan Aktaş, şampiyonluk kupasıyla birlikte kendisini ziyaret eden BESK oyuncularına 5 bin TL şampiyonluk primi ile çeşitli hediyeler takdim etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin kurulduğu yıldan bu yana ulaşım sponsorluğunu üstlendiği BESK, TS Basketbol Bölgesel Lig A Grubu müsabakalarının tamamında başarı elde ederek şampiyon oldu. Gelen sonuçların ardından Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılan TS Basketbol 2. Lig terfi maçlarına katılan takım, burada da istediğini alarak bir üst lige çıktı. Ellerinde kupalarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden oyuncular, şampiyonluk ve terfi sevincini Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile paylaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, azim ve gayretlerinden dolayı takım oyuncularını kutladı. Bursa’nın adını çeşitli mecralarda duyuran tüm dernek ile spor kulüplerinin kendileri açısından değerli ve önemli olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, BESK oyuncularını tebrik etti. 8-10 adamın bir araya gelerek ulusal müsabakalarda ter dökmesi ve sonuç almasının alkışlanacak bir olay olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Bugün de elde ettikleri başarıyı bizimle paylaşmak için buraya geldiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Aktaş, alınan başarının karşılıksız kalmaması gerektiğini vurgulayarak, şampiyon takım oyuncularına toplam 5 bin TL para ödülü ile çeşitli hediyeler takdim etti.

BESK Başkanı Recep Tak ise 2017 yılında kurulduklarını ve maçlara çıktıkları andan itibaren ‘başta ulaşım olmak üzere’ kendilerine her türlü desteği veren Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Başkan Alinur Aktaş’ı gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgilendiren Tok, tekerlekli sandalye ve engelli bilek güreşi branşlarında çeşitli başarılara imza attıklarını söyledi. TS Basketbol Bölgesel Lig A Grubu’nda şampiyon olduklarını, TS Basketbol 2. Ligi’ne katılmaya hak kazandıklarını anlatan Tak, engelli bilek güreşinde ise Mart ayında yapılan müsabakalarda 3 madalya aldıklarını ifade etti.


HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık