Mudanya'da ramazan coşkusu sürüyor

Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofraları, Ramazan boyunca haftanın her günü Mudanya’nın çeşitli mahallelerinde devam ediyor.

Mudanya'da ramazan coşkusu sürüyor
  • 22 Mayıs 2018, Salı 0:00

Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar sofraları, Ramazan boyunca haftanın her günü Mudanya’nın çeşitli mahallelerinde devam ediyor. Mudanya Belediyesi’nin iftar sofralarında orucunu açan vatandaşlar, iftarın ardından yine belediyenin düzenlediği etkinliklerde Ramazan’ın manevi iklimini farkı bir atmosferde yaşıyor. 

Mudanya Belediyesi'nin Ramazan boyunca her gün başka bir mahallede kurduğu iftar sofralarında birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneği yaşanıyor. İlçe merkezinin yanı sıra her gün bir mahallede kurulan iftar sofralarında yüzlerce kişi buluşurken, Karagöz-Hacivat, Ortaoyunu ve illüzyon gösterileri, mahalle sakinlerine keyifli bir akşam yaşatıyor. Geleneksel tatları da mahalle sakinleriyle buluşturan Mudanya Belediyesi, düzenlediği etkinliklerde Ramazan’ın manevi iklimini farkı bir atmosferde yaşatıyor. Göreve geldiği günden bu yana 47 mahalleye eşit hizmet götürdüklerini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Ramazan ayı boyunca  her gün ayrı bir mahallemizde iftar programlarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızla birlikte olup Ramazan sevincini paylaşıyoruz.  Önemli olan birliğimiz beraberliğimiz, bu güzel ortamı birlikte paylaşmamızdır” diye konuştu. Tüm mahalle sakinlerinin Ramazan ayını tebrik eden Türkyılmaz, daha sonra çocuklarla geleneksel lezzetlerin tadına baktı. 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık