Mudanya'da Sokak Hayvanları İçin 'Mamamatik'

Turhan Tayan Anadolu Lisesi öğrencilerinin sokak hayvanları için hazırladığı el emeği mamamatikler, Mudanya’da pilot bölge olarak seçilen Tarık Akan Parkı’na yerleştirildi.

Mudanya'da Sokak Hayvanları İçin 'Mamamatik'
  • 29 Mayıs 2018, Salı 0:19

Turhan Tayan Anadolu Lisesi öğrencilerinin sokak hayvanları için hazırladığı el emeği mamamatikler, Mudanya’da pilot bölge olarak seçilen Tarık Akan Parkı’na yerleştirildi. Öğrencileri duyarlılıklarından dolayı tebrik eden Başkan Hayri Türkyılmaz, “Mudanya’da başlattığımız sevgi zinciri büyüyor” dedi.

Mudanya Belediyesi ile Turhan Tayan Anadolu Lisesi öğrencileri, sokakta yaşayan hayvanlara daha huzurlu yaşam alanları yaratmak amacıyla “mamamatik” uygulaması başlattı. Turhan Tayan Anadolu Lisesi öğrencilerinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Projesi kapsamında can dostları için hazırladığı el emeği göz nuru mamamatikler, Mudanya’da pilot bölge olarak seçilen Tarık Akan Parkı’na yerleştirildi. Doğayı ve canlıları korumak amacıyla yapılan bu çalışmalara her zaman destek vermeye hazır olduklarını dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, duyarlı öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür etti. Tüm canlıların yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle sokakta yaşayan canlıları unutmadıklarını hatırlatan Başkan Hayri Türkyılmaz, “Sahipsiz hayvanların sağlıklı ve korunaklı bir şekilde yaşamaları için kentin pek çok bölgesine kedi evleri yerleştirdik. Yine, Veterinerlik İşleri Birimi’miz hayvanların mama ihtiyacını da gideriyor. Bu çalışmalara Mudanyalıların da destek vermesi bizleri mutlu ediyor. Mudanya’da sürdürdüğümüz bu sevgi zinciri büyüyor” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık