Osmangazideki Camilerde Ramazan Temizliği

Osmangazi Belediyesi, vatandaşların Ramazan Ayında ibadetlerini temiz, rahat ve hijyenik bir ortamda yapabilmelerini sağlamak amacıyla camilerde temizlik seferberliği başlattı.

Osmangazideki Camilerde Ramazan Temizliği
  • 11 Mayıs 2018, Cuma 0:00

Osmangazi Belediyesi, vatandaşların Ramazan Ayı’nda ibadetlerini temiz, rahat ve hijyenik bir ortamda yapabilmelerini sağlamak amacıyla camilerde temizlik seferberliği başlattı.

İlçe genelindeki 319 caminin tamamını kapsayan temizlik çalışmaları kapsamında, camilerdeki halılar özel bir ekip tarafından fırça darbeli araçlarla 90 derecelik kaynar su ve köpüksüz deterjanla temizleniyor. Daha sonra halılar, mikrop ve bakterilere karşı dezenfekte edilip gül suyu esansı sıkılarak temizlik işlemi tamamlanıyor. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmanlı’nın Bursa’yı fethettiğinde inşa edilen ilk cami olan Alaaddin Paşa Camii’ndeki temizlik çalışmalarını inceledi. Yıl boyunca devam eden cami temizlik çalışmalarını, Ramazan ayı münasebetiyle yoğunlaştırdıklarını belirten Dündar, “Vatandaşlarımızın ibadetlerini daha temiz ortamda yapabilmeleri için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz temizlik çalışmalarını, Ramazan Ayı nedeniyle biraz daha hızlandırdık. Halı temizleme çalışmalarına bu camimizden başladık. İnşallah, Osmangazi’deki tüm camileri temizleyeceğiz. Bu vesileyle vatandaşlarımızın Ramazan Ayı’nı tebrik ediyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık