“Yeşilay’ın yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz”

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Yeşilay Bursa Şubesi’nin Şubat ayı yönetim kurulu toplantısına katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Yeşilay’ın yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz”
  • 09 Şubat 2018, Cuma 9:39

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Yeşilay Bursa Şubesi’nin Şubat ayı yönetim kurulu toplantısına katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yeşilay’ın Şubat ayı yönetim kurulu toplantısına, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ve Genel Sekreter Murat Başlar konuk oldu. Toplantı, Yeşilay tanıtım videosu gösterimiyle başladı. 
Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Kent Konseyi’nde 450 tane kurum ve kuruluşun üye olduğunu hatırlattı. 4 Meclis ve 30 çalışma grubuyla da aktif şekilde çalıştıklarını anlatan Hasan Çepni, sahadan gelen ihtiyaç ve taleplere önem verdiklerini ve bu yönde çalıştıklarını, gönüllülere destek verdiklerini söyledi. Ayda 200 civarında faaliyet yaptıklarını, bunun da Bursa’nın gönüllü gücünü gösterdiğini belirten Çepni, “Yeşilay geçmişten bugüne güzel işlere imza atan bir kurumumuzdur. Dünyanın yeni konuşmaya başladığı bağımlılık gibi ciddi konuyu bizler Yeşilay ile çok eskiden beri dile getiriyorduk. Sigara, alkol, madde bağımlılığı derken şimdi de teknoloji bağımlılığıyla mücadele ediyoruz. İnsanı normal hayattan koparan, insanlıktan koparan her şey bağımlılıktır. Toplumda farkındalık oluşturmak takdir edilecek bir harekettir. Bursa Kent Konseyi olarak Yeşilay’ın yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu süre zarfında Yeşilay Bursa Şubesi ile beraber birçok ortak proje gerçekleştireceğiz” dedi.

Yeşilay Bursa Şubesi Başkanı Dr. Serhat Yamalı, Yeşilay’ın kuruluş sürecini ve amacını anlattı. Yeşilay’ın sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığıyla mücadele ettiğini, Türkiye’nin madde bağımlılığı noktasında dünya ülkelerine göre daha iyi durumda olduğunu söyledi. Maddeyle hiç tanışmamış kesimi bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyleyen Yamalı, 2015’te ‘Türkiye Bağımlılıkta Mücadele Projesi’ni başlattıklarını, Milli Eğitim bünyesinde de bu konuda önce rehber öğretmenlere, akabinde öğrenciler ve ebeveynlere eğitimler verildiğini belirtti. Yapılan diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Yamalı, talep halinde kurumlara eğitimler de verdiklerini anlattı. Yeşilay’ın 37 ülkede görev almaya başladığını söyleyen Yamalı, BM’de de Yeşilay’ın uyuşturucu gündeminde bölge temsilcisi ve danışman görevi üstlendiğini hatırlattı. Madde bağımlılığın uzun soluklu bir süreç olan tedavi ve rehabilitasyonu hakkında da bilgi veren Yamalı, 100 bin TL’ye ulaşabilen tedavi masraflarının, Yeşilay’ın yerel yönetimler işbirliğinde açtığı Yeşilay Danışmanlık Merkezi YEDAM'da ücretsiz olarak yapılacağı bir süreci de başlattıklarını açıkladı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık