Altan Gördüm Mudanyalılarla buluştu.

Türk sinema ve tiyatrosunun usta ismi Altan Gördüm, Mudanya Belediyesi'nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, Mudanyalılarla buluştu.

Altan Gördüm Mudanyalılarla buluştu.
  • 07 Şubat 2018, Çarşamba 9:33

Türk sinema ve tiyatrosunun usta ismi Altan Gördüm, Mudanya Belediyesi'nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, Mudanyalılarla buluştu. Türk edebiyatının usta şairlerinin şiirlerini seslendiren Altan Gördüm, izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı.

Mudanya Belediyesi’nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Haluk Çetin ile Mudanya Buluşmaları”nın şubat ayı konuğu, Türk sinema ve tiyatrosunun usta ismi Altan Gördüm oldu. Türk edebiyatının usta şairlerinin şiirlerini seslendiren Altan Gördüm, tiyatroya başladığı ilk yıllardan günümüze deneyimlerini de anlattığı etkinlikte, izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı. Türkiye’nin son dönemdeki bilim ve sanat tablosunu da değerlendiren Gördüm, “Bilim ve sanat bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu kanatları kullanabilen toplumlar özgürce uçarlar. Kullanamayan toplumlarsa yok olurlar. Önlerine konulan yemi gagalarken, arkalarından yumurtalarının alındığının farkına bile varmazlar. O yüzdendir ki bütün bu baskıcı rejimler iktidara gelir gelmez önce bilime ve sanata saldırırlar. Anlamadığı şeye sadece öfkeyle küfürle yaklaşırlar. Düşünceye karşı, bilgiye karşı bilgisi olmayan bunun ezikliğiyle şiddete ve küfre başvurur. Ancak umut her zaman var. İnsan varsa her zaman için umut var. Umudunuzu kaybetmeyin” dedi. 
Gece sonunda Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Servet Usta, Altan Gördüm ve Haluk Çetin’e teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık