Osmangazi’den Bir Spor Tesisi Daha

Osmangazi Belediyesi tarafından Tuna Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Tuna Gençlik ve Spor Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Osmangazi’den Bir Spor Tesisi Daha
  • 10 Mart 2018, Cumartesi 0:59

Osmangazi Belediyesi tarafından Tuna Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Tuna Gençlik ve Spor Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Osmangazi Belediyesi ardı ardına yaptığı yatırımlarla Bursa’ya modern spor tesisleri kazandırmaya devam ediyor. Spor alanında yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Osmangazi Belediyesi, temelini geçtiğimiz yıl Mayıs ayında attığı Tuna Gençlik ve Spor Merkezi’ni kısa bir sürede tamamlayarak hizmete açtı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde düzenlenen Tuna Gençlik ve Spor Merkezi’nin açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekillileri Osman Mesten ve Müfit Aydın, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Çömez, Tuna Mahallesi Muhtarı Sadettin Göktaş, Tunaspor Yöneticileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tuna Gençlik ve Spor Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Spor alanındaki yatırımlarımızla Türkiye’de bu alanda öncü olmaya devam ediyoruz. Belediyelerimizin ciddi spor tesisleri var.  Bu spor tesislerindeki asıl hedefimiz, bayrağımızı uluslararası alanda temsil edecek sporcular yetişmesini sağlamak. Osmangazi Belediyespor bünyesindeki sporcularımızla bu hedefimizi başarıyoruz. Osmangazi Belediyespor bünyesindeki 507 sporcumuz ile son 8 yılda 1 olimpiyat, 3 dünya, 8 Avrupa, 78 Balkan ve 410 Türkiye şampiyonluğu elde ettik. Farklı branşlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek sporcuların çıkması hedefi ile Türkiye’nin en büyük ve en modern atletizm salonu olan Osmangazi Atletizm Salonu’nu şehrimize kazandırdık. 73 metre çatı açıklığına ve bin kişi seyirci kapasitesine sahip olan bu tesisimizin açılışını da inşallah yaz aylarında yapacağız. Profesyonel alanın dışında amatör spor kulüplerine ve sporcularımıza da destek oluyoruz. Her mahallemize spor tesisleri inşa ediyoruz. 55 spor kulübümüzün tamamına malzeme ve ulaşım konuşlarında yardımcı oluyoruz” dedi.

 

PANORAMA 1326 BURSA FETİH MÜZESİ NİSAN’DA AÇILIYOR

 

Bu yıl hizmete açacakları yatırımlardan birinin de Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi olduğunu dile getiren Başkan Dündar, “Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin inşaatını bitirdik. Sanatsal çalışmalar tamamlandı. Şuan çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Nisan ayında gerçekleştireceğimiz Osman Gazi’yi Anma ve Bursa’nın Fethi Şenlikleri’nde inşallah bu müzemizi hizmete açacağız. Sadece Bursa’nın değil tüm Türkiye’nin hizmetine sunacağımız bir yatırım olacak” diye konuştu.

 

“DEPREM BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ”

 

Deprem Haftası dolayısıyla kentsel dönüşüm alanında yaptıkları çalışmalara  da değinen Başkan Dündar, “Dündar, “Bu hafta deprem haftası. Biz belediyelerin asıl görevlerinden birisi de vatandaşlarımızın güvenli evlerde oturmasını sağlamak. Soğanlı Mahallesi’nde hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm bu düşünce ile yapılmış bir çalışmadır. Hamitler-Yunuseli Mahallelerimizde planlı şehirciliğin en güzel örneklerini ortaya koyduk. Bugüne kadar o bölgede 120 bin kişilik modern bir şehir inşa ettik. Demirtaş bölgesinde yeni imar planlarını uygulayarak 60 bin kişilik bir şehir ortaya çıkardık. Bu çalışmalar 2009 yılında bizim göreve gelmemiz ile başlayan çalışmalar. Depremin farkındayız ve bu farkındalık ile çalışmalar yürütüyoruz”

 

“KİMİN DOST KİMİN DÜŞMAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKIYOR”

 

Gündeme dair açıklamalarda da bulunan Başkan Dündar, “Türkiye’de tarihte var olduğu konuma emin adımlarla ilerlemektedir. Türkiye Cumhuriyeti, ulaşmış olduğu nokta ile çevresine ışık saçmakta ve mazlumlara derman olmaktadır. Şuan da Afrin’deki terör bataklığını kurutmaktayız. Bizim bu yükselişimiz dostumuzu ve düşmanımızı da ortaya çıkartıyor. Kahraman Mehmetçiğimiz Afrin’de zafere ulaşıp terörün belini kırarak tüm düşmanlarımıza korku salıyor. Bizler orada mücadele verirken çevremizde yeni oyunlar dönmektedir. Herkes Türkiye’nin önünü kesmek isterken, bizler tarihte olduğu gibi yeniden tek yumruk olarak tüm dünyaya en güzel cevabı veriyoruz” dedi.

 

Konuşmasının sonunda Tuna Gençlik ve Spor Merkezi hakkında bilgiler veren Başkan Dündar, “Bu tesisimizi, kamulaştırmalar sonucunda elde ettiğimiz alana inşa ettik. Toplam 547 metrekare alan üzerine 2 katlı olarak inşa edilen Tuna Gençlik ve Spor Merkezi’nin ilk spor lokali, ikinci katında ise çok amaçlı salon, toplantı salonu yer alıyor. Gençlerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

AK Parti Bursa Milletvekilleri Osman Mesten ve Müfit Aydın da yaptıkları konuşmalarda Osmangazi Belediyesi’nin sadece spor değil her alanda önemli çalışmalara imza attıklarına vurgu yaparak Başkan Dündar’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Tuna Gençlik ve Spor Merkezi hizmete açılırken, Başkan Dündar, sporcular ile birlikte tesisin içerisini gezdi. Küçük sporcular Başkan Dündar’ı tesis girişinde tezahüratlar ile karşıladı.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık