Başkan Yağcı, Osmanlı Kültür ve El Sanatları Merkezini ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi Osmanlı Kültür ve El Sanatları Merkezini ziyaret etti.

Başkan Yağcı, Osmanlı Kültür ve El Sanatları Merkezini ziyaret etti.
  • 07 Aralık 2017, Perşembe 18:31

Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi Osmanlı Kültür ve El Sanatları Merkezini ziyaret etti.


Belediye Başkanımız Selim Yağcı; beraberinden Amatör Spor Kulüpleri Fedarasyonu Başkanı Nusret Tosun, Bilecik Giyim ve Mensucat Odası Başkanı Haşim Balcı ve belediye birim müdürlerinin de olduğu ziyarette çalışan kadınlara kolaylıklar diledi.


El emeği göz nuru olarak yapılan ürünleri inceleyen Belediye Başkanı Selim Yağcı, dokuma tezgahına oturarak, çalışanlardan dokuma hakkında bilgi aldı.


''HANIM KARDEŞLERİMİZ KAYI SEMBOLÜ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK SİMGEYİ BİLECİK BEZİNE İŞLİYORLAR''


Osmanlı Kültür ve El Sanatları Merkezinde güzel bir faaliyetin olduğunu kaydeden Belediye Başkanımız Selim Yağcı, şunları söyledi:
''Bilecik Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren her zaman şunu söyledik. Bilecik rastgele bir toprak parçasının adı değildir. Bilecik, Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun şehridir. Bizler bu anlamda bu ruhtan aldığımız ilhamla özümüze yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalardan birisi de patent tescilini yaptırdığımız Bilecik bezinin, hanım kardeşlerimizin ellerinde güzel ürünelere dönüşmesidir. Burada hanımefeniler, Bilecik bezine, el emeklerini, alın terini, sevgilerini işleyerek güzel çalışmalar ortaya koyuyor.Gerçekten bizler için büyük bir değer olan Kayı simgesini işliyorlar. Bizler de bu ürünleri şehrimize gelen konuklarımıza sunuyoruz. Bu şekilde bir taraftan geleneklerimizi yaşatırken, diğer taraftan tarihimizi yad ederken ve bir diğer taraftan da hanım kardeşlerimize bir iş bir meşguliyet sağlayarak, toplumsal ve ticari hayata da katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ben bu anlamda böyle güzel ürünler ortaya koyan kardeşlerimize teşekkür ediyorum, ellerine sağlık diyorum'' ifadelerini kullandı.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık