'Yenişehir'in manevi mirası sokak çeşmelerini açın'

Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Ercan Özel, Osmanlı'nın ilk çeşmelerinin bulunduğu Yenişehir'in BUSKİ tarafından kapatılan ilçenin manevi mirasları hayrat ve çeşmelerin yeniden açılması için önerge verdi.

'Yenişehir'in manevi mirası sokak çeşmelerini açın'
  • 23 Mart 2018, Cuma 17:16

'Yenişehir'in manevi mirası sokak çeşmelerini açın'

Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Ercan Özel, Osmanlı'nın ilk çeşmelerinin bulunduğu Yenişehir'in BUSKİ tarafından kapatılan ilçenin manevi mirasları hayrat ve çeşmelerin yeniden açılması için önerge verdi. Özel, çok geç kalmadan Yenişehir'in doğal su kaynaklaRının korunması için uzun vadeli çalışmaların hayata geçirilmesini de istedi.

İYİ Parti Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Özel, Dünya Su Günü nedeniyle akademisyenlerle birlikte Yenişehir için hazırladığı su stratejisini Büyükşehir Meclisine sundu.

Bu çalışmalar kapsamında sadece akademisyenlerle değil, ilçe merkezinde ve kırsalda yaşayan vatandaşlarla görüşen Ercan Özel, özellikle kültür varlıklarımızın içinde önemli bir yeri olan çeşmeleri görmezlikten gelmenin tarihi mirasın yok edilmesi anlamına geldiğini açıkladı. Osmanlının ilk örneklerinin yer aldığı Yenişehir'de çok sayıda hayrat ve çeşmenin sularının kesilmesine tepki gözterdi. Önce Yenişehir Belediyesi'ne ardından BUSKİ ye çağrı yapan Özel, kapatılan tüm hayrat ve çeşmelerin açılmasını istedi.

Yenişehir'in doğal su kaynaklarının korunma altına alalım

Doğal su kaynaklarının korunması ve halkımızın bilinçlendirilmesi kapsamında yerel yönetimlere ciddi görevler düştüğünü de ifüde eden Ercan Özel, 'Bu konuda Yenişehir Belediyemiz olarak çok geç kalmadan her türlü tedbiri almalıyız. İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Doğal Su Kaynaklarının tespitinin yapılması ve korunması ile ilgili gerekli çalışmaların ivedilikle sağlanması lazım. Toplumumuza yeşil bir çevre bırakabilmek ve SU’dan sorunlarımıza kesin çözümler bulmak için umarım en kısa zamanda somut adımlar atarız. Gelecek nesiller için daha sağlıklı, daha yaşanabilir bir Yenişehir oluşturmak maksadıyla yaptığım bu çalışmanın ilçemiz halkına olumlu katkılar sunacağını düşünüyorum.' şeklinde konuştu.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık