Mudanya'da 'Leenane'in güzellik kraliçesi' rüzgarı

Usta oyuncular Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök ve Serdar Yeğin’in sahneye taşıdığı ve Afife Ödülleri’nde 4 dalda ödül alan Leenane’in Güzellik Kraliçesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Mudanya’da sahnelendi.

Mudanya'da 'Leenane'in güzellik kraliçesi' rüzgarı
  • 29 Mart 2018, Perşembe 9:09

Usta oyuncular Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök ve Serdar Yeğin’in sahneye taşıdığı ve Afife Ödülleri’nde 4 dalda ödül alan Leenane’in Güzellik Kraliçesi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Mudanya’da sahnelendi. Martin McDonagh’ın yazdığı kara mizah türündeki oyun, kültür merkezini dolduran Mudanyalılardan büyük alkış aldı.

Mudanya Belediyesi kültür- sanat etkinlikleri kapsamında sanatı ve sanatçıyı Mudanyalılarla buluşturmaya devam ediyor. Usta oyuncular Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök ve Serdar Yeğin’in oynadığı ve 2001 yılında Afife Ödülleri’nde 4 dalda ödül alan “Leenane’in Güzellik Kraliçesi” 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Mudanya’da sahnelendi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna, Mudanyalılar akın etti. Martin McDonagh’ın yazdığı kara mizah türündeki oyun, kültür merkezini dolduran Mudanyalılardan büyük alkış aldı. Bir umut öyküsünü sahneye taşıyan oyun, Mudanyalılara Dünya Tiyatro Günü’nde unutulmaz anlar yaşattı. Oyun sonunda oyuncular ayakta alkışlanırken, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Leenane’in Güzellik Kraliçesi ekibine teşekkür etti.

MUDANYA’YA SANAT YAKIŞIYOR

Göreve geldiği günden bu yana pek çok oyuncu, şair, yazar ve aydını Mudanyalılarla buluşturduklarını hatırlatan Başkan Hayri Türkyılmaz, “Sanatsız bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Tiyatrocularımızın, sanatçılarımızın baskı altında olduğu bir süreçte Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyoruz. Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya Belediyesi olarak ülkemizin her karışında, dünyamızın neresinde olursa olsun sonsuza dek barış demeye devam edeceğiz. Bunun için de mücadelemiz sürecektir. Dünya Tiyatro Günü’nde bizlerle birlikte olan çok değerli sanatçılarımızı kutluyorum. Tiyatro emekçilerine özgürlük diliyorum. Atatürk ilke ve ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin değerleriyle Mudanya’mızda coşmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık