Osmangazi’den Dağakça’nın Çehresini Değiştirecek Yatırım

Osmangazi Belediyesi tarafından Dağakça Mahallesi’nde yaptırılan meydan ve hizmet binası inşaatında çalışmalar devam ediyor.

Osmangazi’den Dağakça’nın Çehresini Değiştirecek Yatırım
  • 24 Şubat 2018, Cumartesi 9:30

Osmangazi Belediyesi tarafından Dağakça Mahallesi’nde yaptırılan meydan ve hizmet binası inşaatında çalışmalar devam ediyor.

 

Proje kapsamında Dağakça Mahallesi’ne iki bina inşa edilecek. 60 metrekare alan üzerine inşa edilecek ilk bina, muhtarlık binası olarak kullanılacak. Dağakça Hizmet Binası ise 575 metrekare alan üzerine 3 katlı olarak inşa ediliyor. Hizmet binasının zemin katında depo, düğün ve toplantıların yapılabileceği çok amaçlı salon ile mutfak yer alacak. Birinci katta, köye gelen misafirlerin ağırlandığı, içerisinde mutfak ve banyonun bulunduğu misafirhane ve lokal bulunacak. Hizmet binasının ikinci katında ise köy kahveleri olacak.

 

KÖY DOKUSUNA UYGUN BİR MEYDAN OLACAK

 

Dağakça Meydanı ise toplam 730 metrekare alan üzerine amfi tiyatro şeklinde inşa edilecek. Zemini granit ve taban tuğlası ile kaplanacak olan meydanda, vatandaşların oturacağı banklar ve çiçeklikler bulunacak. Eğimli zemin nedeniyle meydanda yapılacak istinat duvarı, köy dokusuna uygun şekilde taş kaplama olacak.  Ayrıca, meydana bakan kahvelerin yan tarafındaki alanda, vatandaşların yağmur ve güneşten etkilenmeden oturabilecekleri 75 metrekarelik çardak yer alacak.

 

HİZMET BİNASININ ÇATISININ İNŞAATINA BAŞLANDI

 

Yaklaşık bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Dağakça Meydanı ve Hizmet Binası Projesi kapsamında inşaat çalışması devam eden hizmet binasının üçüncü katının betonunun dökülmesinin ardından ekipler, çatı inşaatına başladı. Hizmet binasının inşaatının tamamlanmasının ardından Dağakça’ya değer katacak olan meydan için çalışmalar başlayacak.

 

DÜNDAR: “DAĞAKÇA YENİ BİR GÖRÜNÜM KAZANACAK”

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dağakça Mahalle Meydanı ve Hizmet Binası’nın mahallenin çehresini değiştireceğini belirterek, “Dağakça Meydanı ve Hizmet Binası projesi kapsamında üç katlı olarak inşa ettiğimiz hizmet binamızda muhtarlık, berber, dernek odası, 2 adet çok amaçlı toplantı salonu, lojman ve 2 köy kahvesi yer alacak. Kahvehanelerin önünde açık ve kapalı oturma alanlarının yer alacağı geniş bir meydan yer alacak. Hizmet binası ve meydan çalışmaları, çevre düzenlemeleri ile birlikte köye yepyeni bir görünüm kazandıracak” dedi

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık