Başkan Dündara Babalar Günü Sürprizi

Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezinde eğitim gören engelli öğrenciler, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündarı ziyaret ederek Babalar Gününü kutladı.

Başkan Dündara Babalar Günü Sürprizi
  • 18 Haziran 2018, Pazartesi 0:00

Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrenciler, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret ederek ‘Babalar Günü’nü kutladı.

Babalar Günü’nün Ramazan Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrenciler ve İzmir’de düzenlenen Patika Oryantiring Şampiyonası’nda dereceye giren bedensel engelli sporcular, tatil biter bitmez Başkan Dündar’ı ziyaret ederek ‘Babalar Günü’nü kutladı. Engelli öğrenciler,  kendilerini kapıda karşılayan Başkan Dündar’a sarılarak samimiyetlerini ortaya sererken, Dündar da öğrencilere aynı şekilde karşılık verdi. Sürpriz ziyaretten büyük mutluluk duyan ve duygusal anlar yaşayan Dündar, makamında ağırladığı çocuklar ile uzun uzun vakit geçirdi. Engelli öğrencilerin sürpriz ziyareti ile haftaya çok güzel başladığını belirten Başkan Dündar, özel misafirlerini ikramlarla ağırlayarak sohbet etti.

Başkan Dündar, İzmir’de düzenlenen Türkiye Patika Oryantiring Şampiyonası’nda Pre YB kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Mustafa Özinan, Pre A kategorisinde Türkiye ikincisi olan Gürcan Kocapazar ve Açık A kategorisinde Türkiye dördüncüsü olan Hilmi Mert’in de mutluluklarına ortak oldu. Elde ettikleri derecelerden dolayı engelli sporcuları tek tek tebrik eden Dündar, başarılarının devamını diledi.

Bu özel ziyaretten dolayı engelli öğrencilere teşekkürlerini sunan Başkan Dündar, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatla olan bağlarını güçlendirmek için birçok çalışma yürütüyoruz. Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Osmangazi Belediyesi Engelliler Bakım Merkezi (OBAM) çatısı altında, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri veriyoruz. Sosyal hayata tutunmalarını kolaylaştırmak için, onların adına çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Onlar bizim yavrularımız, onların yaşam kalitelerini en üst seviyeye çıkartmak için çalışıyoruz. Engelli gençlerimiz de hayatın birçok alanında başarılar elde ederek, bizim göğsümüzü kabartıyor. Patika Oryantiring Türkiye Şampiyona’nda önemli dereceler elde eden sporcularımız da bizlere büyük mutluluk yaşattı. Yeni başarılara da imza atacaklarına yürekten inanıyorum” dedi. 

Özelikle Babalar Günü dolayısıyla yapılan bu ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Dündar, “Tüm babaların ve baba adaylarının geçmiş Babalar Günü’nü bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Osmangazi Engelliler Bakım Merkezi’nde eğitim gören engelli çocuklar, Başkan Dündar’a kendi elleriyle yaptıkları ve üzerinde ‘Babalar Günü’nüz Kutlu Olsun’ yazılı bir tabak hediye ederken, Başkan Dündar da engelli öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Belediyede çalışan babaları ve baba adaylarını da unutmayan engelli öğrenciler,  kendi elleriyle yaptıkları çeşitli hediyeleri belediyedeki erkek personele dağıttı. 


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık