Bursa’da hanımlara özel şehir turu

‘Hanımlar Lokali’nde etkinliklere katılan kadınlar, bu kez ‘Şehrimi Tanıyorum Çünkü Geziyorum’ projesi kapsamında Bursa’da şehir turuna çıktı.

Bursa’da hanımlara özel şehir turu
  • 05 Şubat 2018, Pazartesi 16:12

Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ‘Hanımlar Lokali’nde etkinliklere katılan kadınlar, ‘Şehrimi Tanıyorum Çünkü Geziyorum’ projesi ile Bursa’da şehir turuna çıktı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 yıldır gerçekleşen ‘Şehrimi Tanıyorum Çünkü Geziyorum’ projesi ile Bursalılar, tarihi mekânlara giderek, kentin kültürel mirasını yerinde tanıma ve eşsiz güzellikleri birebir yaşama şansı buluyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Yıldırım’da faaliyetlerini sürdüren Hanımlar Lokali’nde çeşitli kurslar, seminerler ve çeşitli sosyal etkinliklerin yanı sıra ayda iki kere Bursa gezisi düzenleniyor. Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerini yerinde gözlemleyen kadınlar, uzman rehberler eşliğinde yaşadıkları şehri daha yakından tanıma şansı buluyor. Yaklaşık 100 kişilik gruplar halinde düzenlenen gezi programına katılan kadınlar, Hünkâr Köşkü, Emir Sultan ve Yeşil külliyeleri, 1. Murat Hüdavendigar Külliyesi, İnkaya, Karagöz Müzesi, Muradiye Külliyesi, Tophane Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri, Saltanat Kapı, Haraççıoğlu Medresesi, Balibey Han, Tofaş Araba Müzesi, Bursa Kent Müzesi, Ördekli Kültür Merkezi, Yıldırım Külliyesi ve Cumalıkızık gibi kültür mirası değerleri ziyaret ediyor. Bursa’yı daha yakından tanımanın mutluluğunu yaşayan kadınlar, aynı zamanda kendi sosyal yaşamlarına da değer katıyor.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık