Ukrayna iş dünyasından Başkan Zolan’a ziyaret

Ukrayna’nın Zaporojiya kentinden gelen Sanayi ve Ticaret Odası heyeti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

Ukrayna iş dünyasından Başkan Zolan’a ziyaret
  • 10 Aralık 2017, Pazar 11:20

Ukrayna’nın Zaporojiya Sanayi ve Ticaret Odası’ndan Denizli’de bir dizi temaslarda bulunmak için gelen iş adamları heyeti, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete, Türkiye Ukrayna İş Adamları Derneği Temsilcisi Halil Zeybek, Zaporojiya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Volodymyr Shamilov ve Zaporojiya kentinden gelen iş adamları katıldı. Kendilerine vakit ayırdıkları için Başkan Zolan’a teşekkür eden Voloydymyr Shamilov, “Denizli’de olmaktan dolayı çok mutluyuz. İki ülke arasında ticaretin gelişmesi ve Zaporojiya kenti ile Denizli’nin ortak çalışmaların altına imza atması için buradayız” dedi.

"İki ülkenin ticaret hacmi gelişmeli"

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli, kendi özelinde üreten bir şehir. Turizm ve tekstilin başkenti ve tarımda da tropikal meyveler dışında birçok ürün Denizli’de yetişiyor. Dünya kekik üretiminin yüzde 80’i Denizli’den karşılanıyor. Bunun yanında makine sanayi konusunda da oldukça gelişen bir şehiriz. Enerji konusunda da yapılan yatırımlarla bugün ciddi oranda enerji üretimine katkı sunan bir şehir. Ukrayna ile Türkiye’nin güçlü bağları var. Bu bağlamda Ukrayna ile Türkiye arasında yapılacak olan ve gelişecek olan ticaretin Denizli’nin de payı olması bizi mutlu eder” dedi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık