Başkan Yılmaz Makina Mühendislerini ağırladı

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Makina Mühendisleri Birlik Grubunu Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesislerinde ağırladı.

Başkan Yılmaz Makina Mühendislerini ağırladı
  • 06 Mart 2018, Salı 20:24

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Makina Mühendisleri Birlik Grubunu Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesislerinde ağırladı. Kentsel dönüşümün anlatıldığı programa, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Bursa Makina Mühendisleri Birlik Grubu Başkanı Mustafa Arslan, Belediye Meclis Üyesi Orhan Sefil, birim amirleri ve Makina Mühendisleri Birlik Grubunu üyeleri katıldı.

Konuşmasına Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte ilk defa devletimiz depremden önce önlem almış olacak diye başlayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Gemlik’te depremi risk olmaktan çıkaracağız” dedi. Şehrin merkezinde de yatırımları halen devam ettiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Birçok Mahallemizde spor tesisi, kapalı spor salonu, okul ve aile sağlık merkezlerini ilçeye kazandırıyoruz. Dönüşümden sonra da yatırımlarla birlikte ticari hayat da devam edecek” diye konuştu. Başkan Yılmaz, “ Ülkemizde nasıl ki 7 milyon 500 bin bina dönüşecekse, Gemlik’te evvelden deniz kumuyla yapılmış ve şu anda demirleri çürümüş, taşıma kapasitesi kalmamış olan riskli binalar dönüşecek. Bu anlamda şehrin taşınması söz konusu değildir. Burada sadece riskli binaları seyrelteceğiz. Bu seyreltilen alanların yerine de yeşil alanlar, parklar, meydanlar, otoparklar ve oyun alanları yapılacak. Yapılan konutların da yarısını vatandaşlarımıza maliyetine vereceğiz. Diğer yarısını da takas edeceğiz. Tamamen gönüllülük esasına göre yapılacak bu dönüşümde hiç bir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. Çevre Bakanlığımızın, Cizre, Silopi ve Surda yaptığı gibi anahtar teslimi konutların bir kısmını da yaptırabilirsek, Gemlik’in bu hızlı dönüşümünü birlikte sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Cihatlı Mahallesinde yapımı devam eden 1400 konutlu toplu konut projesine, 17.000 talep aldıklarını anlatan Başkan Yılmaz, “ Cihatlı Mahallemizde de, Aile Sağlık Merkeziyle, okullarıyla, camileri ve sosyal donatı alanları ile birlikte modern bir mahalle, kaliteli bir yaşam merkezi oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı. Soru cevap şeklinde devam eden program, Bursa Makina Mühendisleri Birlik Grubu Başkanı Mustafa Arslan’ın, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a plaket takdimi ile sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık